Kickbox aerobic

Kickbox aerobic, Aerobic Dynymic Kickbox (ADK) nebo CardioKickbox, byl velmi populární druh aerobiku s prvky kickboxu v letech 2000-2004. V rozvrhu ho měla většina Fitness v Praze. Soupeřil tehdy s metodou tae-bo. Dnes už ho podle mého názoru vyhledává jen hrstka nadšenců a fitness ho mají v nabídce jen vyjímečně.

Co je Kickbox Aerobic?

Skupina cvičebních prvků Kickbox aerobicu (nebo chcete-li kardio kickbox, kickbox ae apod.) vychází z prvků bojového umění, které přizpůsobuje pro širokou veřejnost. Cílem cvičení není dosažení bojeschopnosti, ale pokročilý cvičební program pro celé tělo kombinující dynamické kardiovaskulární cvičení s technikou sebeobrany. Jde o hodně intenzivní aerobní cvičení. Asi jako když jedete naplno do kopce na kole.

Tento druh cvičení přináší výrazné výsledky při formování postavy a je velmi vhodnou alternativou klasického aerobiku. Boxování působí zejména na horní partie těla, zatímco výkopy zvyšují celkovou intenzitu cvičení. Jednoduchým způsobem si můžete intenzitu cvičení změřit, pokud si pořídíte pulsmetr. Tepová frekvence se při boxování spojeným s výkopy zvyšuje až k 150 bpm, v závislosti na individuální kondici cvičícího.

Co je Tae-bo

Vychází z podobného základu jako kickbox aerobic, intenzita cvičení je srovnatelná, ale obě hodiny se také v mnohém liší. Zatímco kickbox aerobic prošel spíše rukama cvičitelů aerobiku a může tedy obsahovat podobné prvky jako aerobik, tae-bo se nachází spíš od aerobiku dál. Na kickbox aerobicu budete cvičit pomaleji a cvičitel vytvoří komplikovanější sestavu mnohdy danceových prvků a do hudby jako v klasickém aerobiku v tae-bo budete opakovat bojové prvky jednotvárněji a ve velké rychlosti, bez choreografie. Pozor – na závěr hodiny Tae-bo se cvičiteli netleská!

Vzdělání a diplomy

Zdá se, že se do pořádání kvalitního kurzu kickboxu příliš aerobikových škol nehrne. Donedávna se dal tento kurz dělat v rámci III. Stupně FISAF aerobic instruktor pod vedením Davida Hufa. Jak je to s náplní tohoto kurzu v současnosti se mi nepodařilo zjistit. V popisu činnosti má školu kickbox aerobiku také Skboxing.cz. Vzdělávání v obou druzích cvičení se momentálně věnuje FISAF – AEROBIC DYNAMIC KICKBOX instruktor, ten má dlouholetou historii.

Kde se cvičí ADK aerobic kickbox

Aktuálně už zřejmě jen Skboxing.cz, Holmes place a HIT Fitness Flóra Praha 3.

 SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: