Power fitness jóga

Pokud odjíždíte na dovolenou na klidné místo, spojte to s dynmickou jógou a začněte cvičit pod širým nebem. Skvěle se protáhnete a pravidelným cvičením získáte pružnost, dobře odpočinete a zregenerujete mysl. Možná pocítíte i větší vyrovnanost a klid v běžném životě, ve svém jednání a chování.

Power jóga (Fitness jóga) je dynamické cvičení, které je spojeno s prací dechu. Vychází z klasické Hathajógy, která je stará již několik tisíciletí. Společně s dalšími pomalými cvičebními programy jako je např. Pilatates nebo Balantes získala nebývalou popularitu mezi všemi věkovými generacemi cvičenců po celém světě mezi které patří těhotné ženy a dokonce i lehce zdravotně postižení.

Nejedná se o náročnou jógu, u které si většina lidí si představí zkroucené pozice, stoj na hlavě a meditující askety. Fitness jóga je speciální cvičení, kde se jedná v podstatě o jógu, ale podanou jiným způsobem, pro tzv. oblast Fitness. Podobně jako samostatné hodiny stretchingu slouží hodiny fitness jógy ke stejnému účelu: protažení svalstva, kompenzace svalové zátěže, a získání svalové pružnosti.

Hlavní rozdíl mezi Fitness jógou a klasickou jógou spočívá v délce výdrží v pozicích (ásánách). Zatímco u klasické jógy „držíme“ v jedné pozici až několik minut, fitness jóga se vyznačuje velkou dynamičností při přecházení z pozice do pozice.

Cvičení se řídí podle vašeho individuálního dechu. Každý dýchá jinak rychle, proto i cvičení se různí. Většinou to bývá tak, že v záklonových pozicích je nádech a v předklonových pozicích je výdech. Ale u některých cvičení není určen dech, proto každý dýchá tak, jak je mu to přirozené a příjemné. Jsou zde také z velké části obsaženy cviky na páteř, na vyrovnání svalové dysbalance, a součást hodiny je závěrečná relaxace.

Přestože se nejedná o aerobní cvičení ve vysoké intenzitě, vaše tělo (pokud cvičíte správně) pracuje natolik intenzivně, že se velmi zpotíte. I když nezhubnete, k hubnutí přispějete touhou po zdravějším životě a úpravou metabolismu, která je vedlejším účinkem tohoto cvičení.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: