Skořice a med pro zdraví

Med se skořicí může fungovat jako lék na stárnutí a na civilizační choroby. Nejde o zcela podložené doporučení, jak už je to u přírodní medicíny běžné, ale vzhledem k obsahu výživných látek a fytochemikálií v medu a těkavých látek, éterických olejů ve skořici, může jít skutečně o účinnou dvojici.

Doporučujeme prodej medu přímo od včelaře

Med je zdrojem riboflavinu, vitamínu B6, železa a manganu. Nicméně není med jako med. Nejkvalitnější medy pocházejí z nejčistších přírodních oblastí a svou roli hraje také zpracování. Nejlepší je, pokud jde o med přímo od včelaře – tzv. prodej medu ze dvora. Včelaři jsou registrovanými členy vzdělávacího svazu, který na postupy spojené se zpracováním dohlíží a vštěpuje nejdůležitější zásady začínajícím. Mezi tyto zásady patří zpracování medu za studena, aby nedošlo k znehodnocení užitečných látek v medu. Především tmavý med je bohatým zdrojem fenolitických sloučenin, jako jsou flavonoidy. Flavonoidy fungují jako antioxidanty s protirakovinnými účinky. Pro své dezinfekční účinky byl med používán k hojení ran a popálenin.

Nejčastěji zmiňované účinky kombinace medu a skořice jsou vlivy na snížení cholesterolu i hubnutí.

Zde uvádím recept na hubnutí pomocí skořice a medu, který jsem našla v několika zdrojích na internetu. Někdy bývá zmiňován jako dieta, jde spíš o podpůrný doplněk k dietě a pohybovému režimu. Vyzkoušejte a napište, jestli se vám zdá účinný. Připravujte každý večer:

1. Použijte 1 díl skořice a 2 dílů medu.

2. Uvařte 1 šálek vody.

3. Skořici zalijte horkoi vodou a 30 minut nechte louhovat-

4. Med přidejte až se roztok ochladí. Teplem se ničí enzymy a další živiny v medu.

5. Vypijte polovinu nápoje těsně před spaním. Druhou polovinu dejte na noc do ledničky.

6. V dopoledních hodinách vypijte druhou polovinu medu se skořicí, kterou jste chladili přes noc.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: