Funkční oblečení na běhání v zimě

Pokud jste fanoušky běhání v zimě, nezapomeňte na kvalitní sportovní oblečení z funkčních materiálů. Při běhání se zahřejete a spotíte, zároveň není tak teplo, aby vám neprochladly zejména okrajové části těla. Pokud vám na to spačí finance, investujte do oblečení z materiálů, které umí regulovat tělesnou teplotu, tělesnou vlhkost nepojme do sebe, ale odvede ji na vnější stranu textilie, kde se rychle odpaří. Vaše tělo tak zůstává i při fyzické námaze příjemně v suchu a nehrozí mu prochladnutí.

Materiály oblečení na běhání v zimě

Například materiál termofleece sestává ze spousty jemných vláken, mezi nimiž se tvoří hřejivé vzduchové polštářky. Je obzvlášť lehký a měkký a díky svým jedinečným izolačním vlastnostem zajišťuje vyrovnané tělesné klima také na sněhu a mrazu. Některé materiály sportovní oblečení disponují systémem ochrany proti větru jsou větruvzdorné, nepromokavé a prodyšné. Bývají označené jako Wind Protection System ajsou ideální pro outdoorové aktivity. Těmto vlastnosti disponuje především microtec nebo softshell, ze kterého se šijí především kalhoty a bundy.

Boty na běhání v zimě

Nezapomeňte, že obzváště nohy je třeba držet v teple. Vezměte si teplé ponožky a také nepodceňte, že povrch po kterém budete běhat je tvrdší a může pořádně klouzat. Nebezpečí zranění při běhání v zimě je větší než v létě. Takže vybírejte především z bot s kvalitní protiskuzovou a nárazy tlumící podrážkou.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: